image
Helix

Helix Immuno-Oncology (dawniej: Helix Polska) to powołana w 2013 r. spółka córka kanadyjskiej firmy biofarmaceutycznej Helix BioPharma, której udziałowcem jest spółka BH Steel-Energia.

Helix aktywnie rozwija innowacyjne produkty stosowane w immunoterapii nowotworów w oparciu o własne zastrzeżone technologie. Inicjatywy firmy, w zakresie opracowania leków, opierają się na platformie technologicznej: V-DOS47. Wskazana innowacja ma zastosowanie w leczeniu złośliwych guzów litych.

Helix Immuno-Oncology to spółka biotechnologiczna o globalnych kompetencjach. Siedziba Helix Immuno-Oncology mieści się w Warszawie, natomiast główna siedziba spółki matki - Helix BioPharma znajduje się w Toronto w Kanadzie. Helix BioPharma jest obecnie notowana na giełdzie w Toronto. Spółka aktywnie współpracuje z klinikami onkologicznymi i ośrodkami badawczymi w Kanadzie, USA oraz w Polsce.

Badania Helix BioPharma prowadzone są we współpracy z międzynarodowym gronem naukowców – specjalistów o najwyższych kompetencjach w Polsce oraz na świecie.

Branża Innowacje medyczne Rok inwestycji 2016 Słowa kluczowe biotechnologia, life science, innowacje

BH Steel-Energia Sp. z o. o.
al. Korfantego 141C
40-154 Katowice
NIP 6342469766© BH Steel-Energia Sp. z o.o. 2023, All Rights Reserved.