Początki działalności BH Steel-Energia Sp. z o.o. sięgają 1992 roku, kiedy to zostaje założona firma Biuro Handlowe.

Pierwszą specjalizacją staje się sprzedaż wszelkiego typu łańcuchów (Galla, górnicze, techniczne, specjalistyczne). Od samego początku głównymi wartościami firmy są wysoka jakość oferowanych wyrobów oraz terminowość dostaw. Rozwój postępuje szybko, a profil działalności rozszerza się o handel węglem i wyrobami hutniczymi - te ostatnie w niedługim czasie stają się główną ofertą Biura Handlowego.

Kolejnym i niezwykle ważnym etapem rozwoju jest poszerzenie profilu o branżę energetyczną i uzyskanie w 2001 r. koncesji na obrót energią elektryczną na terenie całego kraju. W 2004 r. Biuro Handlowe kończy swoją samodzielną działalność i zostaje wniesione jako aport do spółki prawa handlowego BH Steel-Energia Sp. z o.o.

Spółka przez ponad dekadę była doświadczonym partnerem handlowym oraz inwestorem działającym na rynku przemysłowym i energetycznym. Dzięki umiejętnościom, wiedzy i kontaktom wypracowanym na przestrzeni wielu lat zdobyliśmy znaczącą pozycję w tym obszarze. Głównymi zajęciem BH Steel-Energia były obrót energią elektryczną, handel maszynami, urządzeniami przemysłowymi i armaturą przemysłową oraz inwestycje. Przez cały ten czas kładliśmy nacisk na promocję świadomości ekologicznej w przemyśle i energetyce, osiągając dobre wyniki w obrocie energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych.


image


Ze względu na zmiany, jakie zaczęły mieć miejsce na hurtowym rynku energii elektrycznej, decyzją Zarządu spółka w roku 2015 zaczęła ograniczać swoją dotychczasową działalność na rzecz inwestycji na nowych rynkach.
Nasza dewiza pozostała niezmienna - rzetelność handlowa i odpowiedzialność przy współpracy z kontrahentami.

Od tego czasu BH Steel-Energia, łącząc swoje doświadczenie z nowoczesnym podejściem do zarządzania oraz inwestowania, sukcesywnie wkracza do nowych, często innowacyjnych, projektów. Obejmują one takie branże jak nieruchomości i działalność deweloperska, innowacje medyczne czy IT.
Projektem, o którym należy wspomnieć - największy pod względem kapitału oraz nawiązującym do korzeni powstania spółki - jest koncept nowoczesnego kompleksu paliwowo -energetyczno-chemicznego będącego opłacalnym ekonomicznie, zaawansowanym technologicznie i przyjaznym dla środowiska.

Wybierając inwestycje, kierujemy się ich znaczeniem w kontekście globalnym - zależy nam na wspieraniu inicjatyw zmieniających świat na lepsze poprzez poprawę jakości życia.


image